باور عموم و واقعیت سلامت محصولات کشاورزی زنجان

باور عموم و واقعیت سلامت محصولات کشاورزی زنجان

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ،  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت:

میانگین مصرف ماده موثره سم در کشور و زنجان به ترتیب ۵۶۲ گرم و ۵۰۹ گرم برای هر هکتار است.

 حسین جعفری صبح امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی، اظهار کرد:

میانگین میزان مصرف ماده موثره سم در جهان، ۸۰۰ گرم در هر هکتار است.

این در حالی است که ایران به طور متوسط برای هر هکتار، ۵۶۲ گرم سم مصرف می‌کند و خوشبختانه این رقم در استان زنجان به ۵۰۹ گرم کاهش می‌یابد؛ در واقع شرایط آب و هوایی، رطوبت پایین و طولانی بودن دوره سرمایی در استان از عوامل موثر در کاهش بیماری‌ها و طیف وسیعی از آفات شده و زمینه را برای مصرف پایین سم نسبت به سایر استان‌ها فراهم کرده است.

این مسئول با اشاره به این‌که میزان مصرف ماده موثره سم طی سال‌های ۸۴ تا ۹۷ از ۳۹۵ تن به ۲۰۰ تن کاهش یافته است، ادامه داد:

از سال ۸۵ تا کنون، ۱۱۳ قلم از سموم پرخطر از فهرست سموم مجاز کشور حذف شده است.

همچنین فروشندگان سموم باید از سازمان حفظ نباتات پروانه اخذ کنند و صلاحیت فروشندگان توسط کمیسیونی مرکب از نمایندگان سازمان حفظ نباتات و شهرداری تعیین می‌شود.

وی همچنین از کاهش تعداد فروشگاه‌های غیرمجاز از ۳۱ فروشگاه به ۸ فروشگاه، همچنین پلمب ۵ فروشگاه خاطی طی دو سال گذشته خبر داد و افزود:

در حال حاضر، تعداد فروشگاه‌های توزیع سموم استان، ۱۰۰ واحد است و در ارزیابی سازمان حفظ محیط زیست، استان زنجان سال ۹۵ از وضعیت قرمز به وضعیت سبز ارتقای یافته است.

جعفری تاکید کرد:

پایش و ردیابی آفات با استفاده از تله‌های فرمونی و نوری در بیش از ۴۰ هزار هکتار از اراضی باغی و زراعی، اجرای طرح کنترل تلفیقی آفات با استفاده از تکنیک اخلال در جفت‌گیری، بهره‌مندی ۱۰۰ درصد از گلخانه‌های استان در امر پایش و کنترل آفات از عوامل غیرشیمیایی و بیولوژیک، همچنین تولید و رهاسازی حشرات مفید، از جمله زنبور براکون مزارع از مواردی است که به کاهش مصرف سموم و تولید محصولات سالم منتج شده است.

زنجانی‌ها نگران نباشند؛ تولیدات کشاورزی کاملا سالم است

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان گفت: در رابطه با محصولات کشاورزی استان زنجان، جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

 منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت صبح امروز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان زنجان، با تاکید بر این‌که در اسرع وقت کمیته تخصصی تغذیه و امنیت، با ماهیت حقوقی خاص تشکیل شود، اظهار کرد:

دانشگاه علوم‌پزشکی در راستای عملیاتی کردن سند تغذیه و امنیت غذایی، فرم‌های ارزیابی داشته باشد تا بتوان میزان توفیق سازمان‌ها و دستگاه‌ها در عملیاتی کردن این سند را بررسی کرد.

همچنین ضروری است که چنین شاخصی، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های جشنواره شهید رجایی باشد.

این مسئول ادامه داد:

به استناد تحقیقات میدانی و نتایج حاصل از تحقیقات علمی، در مورد سلامت محصولات کشاورزی جای نگرانی وجود ندارد، ولی شرایطی پیش آمده است که شهروندان امنیت روانی ندارند و احساس می‌کنند که مقداری بیش از حد استاندارد از باقی‌مانده کود و یا سم را مصرف می‌کنند.

برای رفع این نگرانی باید مکانیزمی طراحی و تعبیه شود و به همه اقشار، آموزش داده شود.

وی افزود:

لطمه‌ای به امنیت روانی شهر زده شده که باید جبران شود. برای این منظور، در وهله اول می‌توان آگاه‌سازی را با توزیع بروشور در مدارس و مراکز آموزشگاهی آغاز کرد.

در خصوص نگرانی از آبیاری تولیدات کشاورزی جنوب شهر زنجان با آب فاضلاب نیز، معاونت عمرانی استانداری، سالم‌سازی و به‌سازی مسیر رودخانه را در دستور کار دارد ولی آگاهی‌بخشی بسیار مهم است و این آگاه‌سازی باید با محوریت فرمانداری و جهادکشاورزی سامان داده شود.

نیک‌سرشت با اشاره به این‌که خوشبختانه استان زنجان به عنوان پایلوت غذای سالم انتخاب شده است و این خبر بسیار مسرت‌بخش است، تصریح کرد:

باید در چنین زمینه‌هایی الگوی کشوری باشیم و برای پیشبرد بهتر اهداف، ضروری است که دستگاه‌ها ارتباط مشترکی با سازمان‌های مردم‌نهاد داشته باشند؛ چراکه سمن‌ها دغدغه شهروندان را به جد و بدون چشم‌داشت دنبال می‌کنند.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان در ادامه خاطرنشان کرد:

برای این‌که همه سازمان‌های دارای مراکز درمانی، در مواقع بحرانی هم‌افزایی داشته باشند و تقسیم کار بکنند، باید تفاهم‌نامه چند جانبه داشته باشیم.

 علاوه بر این، طراحی مسیرهای سلامت نیز باید در دستور کار قرار گیرد و در خصوص برگزاری ورزش‌های محلات، محله‌های کم‌برخوردار حتما باید شناسایی شود.

کارشناس مسئول گروه بهبود تغذیه جامعه دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان نیز در ادامه، با بیان این‌که بر اساس مطالعات سال ۹۰، استان زنجان در گروه استان‌های «نسبتا امن غذایی» قرار گرفته است، گفت:

بر اساس مطالعه‌ای که سال ۹۱ صورت گرفت، ۲۸ درصد از زنان باردار در سطح کشور، کمبود ویتامین A داشتند ولی خوشبختانه این رقم در استان زنجان، ۲۱ درصد برآورد شده بود.

عصمت عباسی تصریح کرد:

کاهش ۵۰ درصدی سوء‌تغذیه کودکان با اجرای برنامه‌های مشارکتی و حمایتی بهبود رشد و تغذیه کودکان زیر ۵ سال، کاهش شیوع گواتر از ۶۹ درصد در سال ۶۵ به ۸٫۴ درصد در سال ۸۶، همچنین کاهش تولد نوزاد کم‌وزن و کاهش بیماری‌های کودکان از دستاوردهای نظام امنیت غذا و تغذیه در کشور به شمار می‌رود.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/57707983.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/57707983-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیباور عموم و واقعیت سلامت محصولات کشاورزی زنجان اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ،  رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: میانگین مصرف ماده موثره سم در کشور و زنجان به ترتیب ۵۶۲ گرم و ۵۰۹ گرم برای هر هکتار است.  حسین جعفری صبح امروز در کارگروه سلامت و امنیت...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star