ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سیستان و بلوچستان

ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سیستان و بلوچستان

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در نشستی که به منظور ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی باحضور جمعی از مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان درمحل این سازمان برگزار شد گفت:

باهدف خدمات مناسب تر به بهره برداران و برون سپاری بخشی از فعالیت های کشاورزی به بخش خصوصی این مراکز در سطح استان راه اندازی می‌ شود.

 ‌به نقل از سازمان جهاد کشاورزی سیتان و بلوچستان، بهزاد شهرکی افزود:

اولین مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی سیستان و بلوچستان بعنوان مرکز پایلوت در دهکده گاوداران زاهدان راه اندازی خواهد شد.

وی افزود:

در حال حاضر ۳۸مرکز خدمات جهاد کشاورزی در سطح شهرستان های استان در حال ارائه خدمات به بهره برداران بخش کشاورزی هستند.

همچنین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان نیز گفت:

با توجه به خشکسالی های مداوم و ضرورت مرمت و بازسازی قنوات در سال جاری ٣٢ رشته قنات با مشارکت بهره برداران با اعتبار ۲۱میلیارد و ۸۶۴ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی در حال انجام است‌.

شیرزاد کمالی افزود:

عملیات مرمت و بهسازی قنوات شامل کول گذاری، ریزش برداری، سنگ بند سیمان ، طوقه چینی‌، بغل بری و تغییر مسیر، پوشش بتنی مظهر قنات در سه بخش مرکزی، بم پشت و جالق شهرستان سراوان صورت گرفته است‌.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان تصریح کرد ۵٣٠ هکتار از اراضی شهرستان تحت پوشش این ٣٢ رشته قنات  بوده واراضی ۳۹۰۰ بهره بردار  با آب  استحصالی این قناتها  آبیاری می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد:

شهرستان سراوان دارای ۱۲۵رشته قنات میباشد و مرمت و باز سازی این تعداد رشته قنات طی سال‌جاری نسبت به سنوات گذشته در شهرستان سراوان کم نظیر بوده است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/12/57769766.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/12/57769766-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سیستان و بلوچستان اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در نشستی که به منظور ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی باحضور جمعی از مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star