انگور ملایر جهانی شد

انگور ملایر جهانی شد

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از پایان یافتن قطعی فرآیند ثبت جهانی انگور ملایر به عنوان میراث جهانی کشاورزی طبق ضوابط جیاس خبر داد و ابراز امیدواری کرد این دستاورد مهم ملی و منطقه ای بسترساز رونق شهرستان در حوزه اقتصاد کشاورزی شود.

محمد کاظمی با قدردانی از تلاش ها و زحمات تمامی فعالان این حوزه برای  ثبت جهانی انگور ملایر، این توفیق را دسترنج کشاورزان و باغداران شهرستان ملایر دانست.

وی شناساندن بیش از پیش ظرفیت های شهرستان با اتکا به فرصت های ایجاد شده و تلاش مضاعف برای ایجاد ارزش افزوده در چرخه تولید کشاورزی، صنعتی و … را اولویت های اصلی در شرایط کنونی عنوان کرد.

کاظمی با اشاره به  ثبت ملی مبل و منبت و  ثبت جهانی انگور ملایر در دو سال اخیر، خواستار همراهی و همدلی افزون مسئولان برای بهره گیری از ثمرات این رویدادها در عرصه عمران و آبادانی متوازن شهرستان شد.

وی حمایت های وزیر جهاد کشاورزی و بدنه دولت به ویژه استاندار همدان و مجموعه فرمانداری ویژه و جهاد کشاورزی شهرستان، کارشناسان و دست اندرکاران امر و … را از جمله مهمترین دلایل تسریع و ثمربخشی فرآیند  ثبت جهانی انگور ملایر برشمرد.

نماینده مردم ملایردر خانه ملت تصریح کرد:

ثبت جهانی انگور ملایر پس از جلسات و نشست های مختلف با بدنه کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی و مهیا نمودن الزامات موضوع طبق ضوابط جیاس آغاز و با سفر کارشناسان فائو به ملایر در مهرماه، ادامه یافت و  ثبت جهانی انگور ملایر در ابتدای آذرماه ۹۷ محقق و به زودی به طور رسمی اعلام می شود.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/12/57308048.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2018/12/57308048-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,انگور,صنایع کشاورزی,کشاورزیانگور ملایر جهانی شد اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از پایان یافتن قطعی فرآیند ثبت جهانی انگور ملایر به عنوان میراث جهانی کشاورزی طبق ضوابط جیاس خبر داد و ابراز امیدواری کرد این دستاورد مهم ملی و منطقه ای...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star