انجام مبارزه بیولوژیک و غیرشیمیایی در سطح ۱۱۰ هزار هکتار مزارع طبس

انجام مبارزه بیولوژیک و غیرشیمیایی در سطح 110 هزار هکتار مزارع طبس

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایسنا:

مدیرجهاد کشاورزی طبس گفت: امسال مبارزه بیولوژیک و غیرشیمیایی درسطح ۱۱۰هکتار در شهرستان طبس انجام شد.

 «داود بخشایی» امروز ۱۸ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: استفاده بی‌رویه از سموم در مزارع کشاورزی و باغات می‌تواند خطرات جدی برای خاک، سلامت افراد و امنیت غذایی به همراه داشته باشد.

وی افزود: با توجه به این‌که هنوز شماری از کشاورزان هستند که اقدام به سمپاشی‌های بی‌رویه و غیراصولی می‌کنند و بدون در نظر گرفتن خطرات سم در سلامت خود و جامعه و سرطان‌زایی سموم، باز هم سمپاشی را نخستین اقدام در نظر می‌گیرند، در سال‌های اخیر جهاد کشاورزی طبس برای کاهش مصرف سموم، مبارزه بیولوژیک و غیر شیمیایی علیه آفات را در دستور کار قرار داده و با خرید ترکیبات غیر شیمیایی و ترویج آن میان کشاورزان سعی در به حداقل رساندن مصرف سم داشته است.


بیشتر بدانید : تولیدکنندگان فرآورده های دریایی در ایران


 

بخشایی تصریح کرد: سال گذشته مدیریت جهاد کشاورزی از اعتبارات تملک دارایی‌ها واحد حفظ نباتات، اقدام به خرید ترکیبات غیرشیمیایی اعم از کارت زرد، تله‌های نوری، حشره‌کش‌های گیاهی و تله‌های فرمونی مختلف کرده تا مبارزه غیرشیمیایی را در میان کشاورزان شهرستان طبس رواج داده و از مصرف بی‌رویه سموم جلوگیری کنند.

مدیر جهاد کشاورزی طبس افزود: امسال مبارزه غیرشیمیایی، در سطح ۱۱۰هکتار در شهرستان طبس انجام شد که شامل خرید و توزیع ۵۰۰۰ کارت زرد میان باغداران پسته در خصوص جلب آفات مکنده و کاهش مصرف سموم، خرید و توزیع ۲۰ عدد تله نوری بین باغداران خرما در خصوص جلب آفات شب پرواز مثل سوسک کرگدنی خرما خرید و توزیع ۴۰ لیتر حشره‌کش گیاهی تنداکسیر بین باغداران پسته در خصوص مبارزه با آفات مکنده، خرید و توزیع ۳۰۰ عدد فرمون و ۱۵۰ عدد تله مربوط به آفات مگس زیتون، سرخرطومی حنایی خرما، پروانه چوبخوار پسته، کرم گلوگاه انار، مگس جالیز و نصب آنها در باغات مربوطه جهت ردیابی و شکار انبوه آفات است.

بخشایی یادآورشد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، میزان مصرف سموم در سال ۹۵-۹۶ نسبت به سال قبل از آن، ۱۹ درصد کاهش یافته است.

منبع

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57535061.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/08/57535061-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع غذایی,اخبار صنایع کشاورزی,اخبار مواد غذایی,بازار مواد غذایی ایران,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,کشاورزیانجام مبارزه بیولوژیک و غیرشیمیایی در سطح ۱۱۰ هزار هکتار مزارع طبس اخبار صنایع کشاورزی به نقل از ایسنا: مدیرجهاد کشاورزی طبس گفت: امسال مبارزه بیولوژیک و غیرشیمیایی درسطح ۱۱۰هکتار در شهرستان طبس انجام شد.  «داود بخشایی» امروز ۱۸ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: استفاده بی‌رویه از سموم در مزارع کشاورزی و...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی