البرز دارای بیشترین عملکرد تولیدات کشاورزی در کشور است

البرز دارای بیشترین عملکرد تولیدات کشاورزی در کشور است

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری مهر” ، سید مجید موسوی صبح یکشنبه در مراسم تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی استان در سال جاری، اظهار کرد:

۱۴۰ کشاورز البرزی درخواست نمونه شدن داشتند که ۴۳ نفر به‌عنوان نمونه استانی و سه نفر به‌عنوان نمونه ملی شناخته شدند.

وی با اشاره به عملکرد مثبت کشاورزان البرزی نسبت به آمار کشوری، تصریح کرد:

متوسط عملکرد در هکتار محصولات زراعی ۲۲ تن در هکتار است که این رقم در کشور حدود ۹ تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ادامه داد:

در مورد باغات بر اساس آخرین آمار متوسط عملکرد استان حدود ۲۵ تن و متوسط کشور حدود ۱۲ تن است که بازهم اختلاف معناداری وجود دارد.

موسوی اضافه کرد:

باوجود تمام پیشرفت‌ها، عملکردهای کشاورزی در استان به دلیل هم‌جواری با مراکز تحقیقاتی و آموزشی می‌تواند بهتر از شرایط کنونی نیز باشد.

وی به تعداد کشاورزان نمونه از هر شهرستان اشاره کرد و گفت:

در شهرستان نظرآباد ۲۰ کشاورز، در ساوجبلاغ هشت کشاورز، در کرج هشت کشاورز، در اشتهارد سه کشاورز و در فردیس و طالقان هرکدام دو کشاورز نمونه معرفی شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت:

ازلحاظ درصد نیز بیشترین درصد تولیدات نمونه مربوط به تولیدات گیاهی، ترویج و تشکل‌ها، تولیدات دامی، آب‌وخاک، صنایع کشاورزی و در پایان منابع طبیعی است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/3001071-1.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/3001071-1-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیالبرز دارای بیشترین عملکرد تولیدات کشاورزی در کشور است اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، سید مجید موسوی صبح یکشنبه در مراسم تجلیل از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی استان در سال جاری، اظهار کرد: ۱۴۰ کشاورز البرزی درخواست نمونه شدن داشتند که ۴۳ نفر به‌عنوان نمونه استانی و...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star