اشتغالزایی بیش از ۴۴ هزار نفر در بخش کشاورزی سواحل مکران

اشتغالزایی بیش از 44 هزار نفر در بخش کشاورزی سواحل مکران

‌اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت:

سواحل مکران یکی از مستعد ترین نقاط جهان برای کشاورزی و پرورش میوه‌های گلخانه‌ای است.

‌رضا نجفی اظهار کرد:

در امتداد سواحل مکران شامل شهرستان‌های چابهار و کنارک بیش از ۱۰۰هزار هکتار اراضی حاصلخیز را به زیر کشت انواع محصولات کشاورزی می‌رود.


بیشتر بدانید:کشاورزی ارگانیک چیست؟


وی افزود:

از میان بیش از ۱۲هکتار اراضی مستعد کشاورزی در شهرستان چابهار و  ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی زراعی و باغی نیز در شهرستان کنارک وجود دارد که با کاشت انواع میوه‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری، سبزی و صیفی و زراعی برای بیش از ۴۴هزار شغل ایجاد شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان، در بخش کشاورزی شهرستان چابهار سالیانه ۸۰ هزار تن انواع محصولات پرارزش و متنوع باغی، ۵۰۰ هزار تن محصولات زراعی، سبزی و صیفی فصلی و خارج فصل و گیاهان علوفه‌ای تولید می‌شود‌.

نجفی تصریح کرد:

بخش مهمی از اراضی شهرهای چابهار و کنارک را موزستان‌ها تشکیل می‌دهد، به طوری که با کشت حدود چهار هزار هکتار موز در بخش زرآباد، دهستان کهیر، باهوکلات چابهار، شیرگواز و عورکی برای بیش از ۱۸هزار نفر به صورت مستقیم وغیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد:

در هر هکتار باغات موز بطور متوسط ۳۵ تا ۴۰ تن موز برداشته شده و علاوه بر مصرف در استان سیستان وبلوچستان به استان‌های همجوار هرمزگان، یزد، خراسان شمالی، جنوبی و رضوی ارسال میشود.

منبع

Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star
https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/11/57582117-1.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/11/57582117-1-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیاشتغالزایی بیش از ۴۴ هزار نفر در بخش کشاورزی سواحل مکران ‌اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: سواحل مکران یکی از مستعد ترین نقاط جهان برای کشاورزی و پرورش میوه‌های گلخانه‌ای است. ‌رضا نجفی اظهار کرد: در امتداد سواحل مکران شامل شهرستان‌های چابهار...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی