«اسپیرولینا» به کاهش فشارخون کمک می کند

«اسپیرولینا» به کاهش فشارخون کمک می کند

اخبار مواد غذایی به نقل از “خبرگزاری مهر” ، محققان موسسه نورولوژیکی مدیترانه در پازیلی ایتالیا در تحقیقی جدید دریافتند جلبک اسپیرولینا می تواند به کاهش فشارخون کمک کند.

طبق این گزارش، اسپیرولینا کامل ترین منبع خوراکی جهان است.

این گیاه حاوی یک پروتئین خاص است که موجب آرام شدن عروق خونی در لابراتوار و در حیوانات شد. محققان در این مطالعه، برخی مولکول های بدست آمده را به منظور آزمایش فواید آن برای سلامت بررسی کردند.

آنها مشاهده کردند اسپیرولینا موجب آرامش عروق خونی شده که می تواند با افزایش میزان خون پمپاژشده در یک حرکت، موجب کاهش فشارخون شود.

این تاثیر ناشی از اکسید نیتریک، ماده شیمیایی ای که موجب حفظ فشارخون سالم بدن می شود، است.

به گفته محققان، اسپیرولینا علاوه بر کاهش فشارخون، در درمان مشکلاتی نظیر کاهش وزن، تب یونجه و دیابت هم مفید است.

اسپیرولینا حاوی پروتئین، آهن، پتاسیم، منیزیم، و سایر مواد شیمیایی دیگر است.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/3014482.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/3014482-150x150.jpgنویسندهاخبار مواد غذاییاخبار,اخبار مواد غذایی,اسپیرولینا,مواد غذایی«اسپیرولینا» به کاهش فشارخون کمک می کند اخبار مواد غذایی به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، محققان موسسه نورولوژیکی مدیترانه در پازیلی ایتالیا در تحقیقی جدید دریافتند جلبک اسپیرولینا می تواند به کاهش فشارخون کمک کند. طبق این گزارش، اسپیرولینا کامل ترین منبع خوراکی جهان است. این گیاه حاوی یک پروتئین خاص...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star