اجرای طرح کشاورزی حفاظتی در ۱۰.۵ هکتار از اراضی همدان

اجرای طرح کشاورزی حفاظتی در ۱۰.۵ هکتار از اراضی همدان

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری مهر” ، رضا عباسی اظهارداشت:

از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح ۱۰ هزار و ۴۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان توسط شرکت های تعاونی تولید روستایی طرح کشاورزی حفاظتی اجرا شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان اجرای طرح کشاورزی حفاظتی را بهترین روش در کاهش اثرات کم آبی و همچنین توسعه پایدار بخش کشاورزی دانست.

وی بابیان اینکه با توجه به بحران کم آبی فرهنگ سازی و توسعه اجرای این روش در بین کشاورزان بیش از گذشته در استان همدان ضرورت دارد، اضافه کرد:

یکی از مشکلات اساسی در زمینه کشاورزی حال حاضر، علاوه بر محدودیت منابع آب، بحث کاهش مواد آلی خاک و به هم خوردن ساختمان خاک است.

عباسی در ادامه به اجرای طرح کشت مشارکتی در استان همدان از سوی تعاونی ها اشاره کرد و گفت:

سال گذشته ۷۱۱ هکتار کشت مشارکتی در استان همدان توسط تعاونی ها اجرا شده است.

میوه طرح تنظیم بازار استان همدان تامین شد

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان همچنین از تامین میوه طرح تنظیم بازار ایام پایانی سال در استان همدان خبر داد.

رضا عباسی گفت:

بر اساس ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر واگذاری مأموریت تنظیم بازار سیب و پرتقال مورد نیاز طرح تنظیم بازار میوه شب عید به سازمان تعاون روستایی،   کمیته استانی طرح تنظیم بازار متشکل از دستگاه های اجرایی از جمله استانداری، جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل شده و تا کنون ۲ جلسه برگزار کرده است.

وی ادامه داد:

بر اساس دستورالعمل ذخیره سازی میوه سیب و پرتقال مشخصات کیفی محصولات به استان ها اعلام شده که میوه استان نیز بر این اساس تامین می شود.

عباسی یادآور شد:

تجربه اجرای طرح توزیع میوه ایام پایانی سال در همدان با موفقیت انجام شده که امیدوارم امسال نیز این طرح در استان اثرگذار باشد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان همچنین به حمل میوه سیب و پرتقال طرح تنظیم بازار به سردخانه های فنی استان اشاره کرد و گفت:

اتحادیه تعاون روستایی مباشر تهیه و تدارک میوه ایام پایانی سال است و کیفیت میوه را به صورت ویژه مد نظر قرار می دهد.

منبع

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/2910710.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2019/01/2910710-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار,اخبار صنایع کشاورزی,صنایع کشاورزی,کشاورزیاجرای طرح کشاورزی حفاظتی در ۱۰.۵ هکتار از اراضی همدان اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری مهر' ، رضا عباسی اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح ۱۰ هزار و ۴۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان توسط شرکت های تعاونی تولید روستایی طرح کشاورزی حفاظتی اجرا شده است. مدیر...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star