آغاز عملیات اجرایی طرح تولید فرنچ‌فرایز در رزن

آغاز طرح تولید فرنچ‌فرایز در رزن

اخبار صنایع کشاورزی به نقل از “خبرگزاری ایسنا” ، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از آغاز عملیات اجرایی طرح تولید فرنچ‌فرایز(فرآوری سیب‌زمینی) با ظرفیت ۶۰ هزار تن در سال و سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در اراضی روستای خورونده شهرستان رزن خبرداد.

منصور رضوانی‌جلال، با بیان اینکه ارتقای کیفیت نگهداری از برنامه‌های صنایع تبدیلی استان است، اظهار کرد: با توجه به اینکه سیب‌زمینی از محصولات تولیدی عمده کشاورزی استان بوده و ذخیره‌سازی مناسب آن امری ضروری برای بهره‌برداران است، در کنار سردخانه‌های احداث شده نزدیک به ۷۵ باب انبار فنی و نیمه‌فنی در مراکز تولیدی مهم استان ایجاد شده است.


بیشتر بدانید:کشاورزی ارگانیک چیست؟


وی تصریح کرد: همچنین به منظور فراهم کردن شرایط صادراتی این محصول ۴ واحد سورت و بسته‌بندی طی دولت تدبیر و امید احداث شده و ۲ واحد با قابلیت صادرات با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در زمینه فرآوری(فرنچ‌فرایز) در حال پیگیری است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان عنوان کرد: در دولت یازدهم از ۳۰ واحد سردخانه بالای صفر و با ظرفیت ۸۰ هزار تن در راستای کاهش ضایعات و افزایش کیفی محصول سیب‌زمینی، ۳ واحد درجه‌بندی و بسته‌بندی سیب‌زمینی با ظرفیت ۴۶ هزار تن و یک واحد بسته‌بندی میوه با ظرفیت۷ هزار تن در سال بهره‌برداری شد.

وی با اشاره به واردات ۲ دستگاه سورت لیزری برای ۲ واحد تصفیه و بسته‌بندی کشمش در شهرستان ملایر در راستای افزایش کیفی محصول صادراتی، یادآور شد: با توجه به شرایط رکود حاکم بر برخی واحدهای تولیدی و لزوم اصلاح خطوط تولید در راستای ارتقای کیفیت تولید به منظور صادرات از سال ۹۳ به بعد بیش از ۳۰ واحد در زمینه‌های فرآوری کشمش، تولید شوریجات و ترشیجات(تبدیل خطوط تخمیری به پاستوریزه و تغییر بسته‌بندی) نوسازی و بازسازی شده‌اند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان بیان کرد: از سال ۹۲ تا کنون ۱۲۰ واحد صنایع تبدیلی کشاورزی با ظرفیت ۵۱۴ هزار و ۶۵۴ تن در استان همدان ایجاد شده که این تعداد واحد برای ۱۱۱۳ نفر اشتغالزایی داشته است.

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/09/1460962806494_56-th3.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/09/1460962806494_56-th3-150x150.jpgنویسندهاخبار صنایع کشاورزیاخبار صنایع کشاورزی,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,کشاورزیآغاز عملیات اجرایی طرح تولید فرنچ‌فرایز در رزن اخبار صنایع کشاورزی به نقل از 'خبرگزاری ایسنا' ، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از آغاز عملیات اجرایی طرح تولید فرنچ‌فرایز(فرآوری سیب‌زمینی) با ظرفیت ۶۰ هزار تن در سال و سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد ریال با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی در اراضی روستای خورونده...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی
Summary
Review Date
Author Rating
51star1star1star1star1star