۹۵/۱۰/۱۴

آب معدنی با آب آشامیدنی چه تفاوت هایی دارد؟

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو سازمان غذا و دارو تفاوت‌های “آب معدنی” و “آب آشامیدنی” را توضیح داد.

حسین رستگار گفت:

“آب معدنی” و “آب آشامیدنی” تفاوت‌هایی دارند که مردم هنگام مصرف بهتر است این مطالب را بدانند.

به گفته وی، ” آب معدنی” به آبی گفته می‌شود که از یک منبع ثابت مانند چشمه تامین شده، طی چهار فصل نباید محتویات آن تغییر عمده‌ای داشته باشد و برای تهیه آب معدنی بسته‌بندی شده هیچ گونه عملیات یا اصلاحی روی آن صورت نگرفته و حداکثر می‌توان از صافی‌هایی برای گرفتن مواد جامد استفاده کرد.

رستگار افزود:

بنابراین “آب معدنی” بدون هیچگونه تغییری مستقیما از منبع تولید شده و به داخل ظرف بسته بندی انتقال پیدا می‌کند.

مدیر کل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو سازمان غذا و دارو در ادامه در مورد ” آب آشامیدنی” نیز اظهار داشت: “‌آب‌های آشامیدنی” قبل از بسته بندی در ظروف، تحت اصلاحات قرار می‌گیرند. به عنوان مثال با استفاده از عوامل ضدمیکروب و همچنین عبور از فیلترها با سایزها و نوع‌های مختلف مورد اصلاح قرار می‌گیرد و قابل مصرف برای برای مصرف کنندگان می‌شود. پس از این مراحل نیز در ظروف بسته بندی قرار میگیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، رستگار اظهار داشت:

تنها تفاوت عمده ” آب معدنی” و “آب آشامیدنی” این است که در “آب معدنی” اصلاحاتی روی آن صورت نمی‌گیرد و مستقیما بعد از آزمایش‌های مختلف در بسته بندی قرار می‌گیرد، اما ” آب آشامیدنی ” قبل از بسته بندی حتما تحت مراحل اصلاحی مانند میکروب کشی و حذف املاح قرار می‌گیرد.

 

 

 

منبع: فودپرس

 

https://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/01/h-24.jpghttps://foodin247.com/wp-content/uploads/2017/01/h-24-150x150.jpgاخبار صنایع غذایی و کشاورزیاخبار روز ایراناخبار صنایع غذاییاخبار مواد غذاییاخبار,خبرگذاری صنایع کشاورزی و مواد غذایی,خبرگزاری,صنایع کشاورزی,قیمت,کشاورزی,مواد غذایی۹۵/۱۰/۱۴ آب معدنی با آب آشامیدنی چه تفاوت هایی دارد؟ مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا و دارو سازمان غذا و دارو تفاوت‌های 'آب معدنی' و 'آب آشامیدنی' را توضیح داد. حسین رستگار گفت: 'آب معدنی' و 'آب آشامیدنی' تفاوت‌هایی دارند که مردم هنگام مصرف بهتر است این مطالب را بدانند. به گفته وی، '...اخبار صنایع کشاورزی و مواد غذایی